Пристрій захисного відключення (ПЗВ) або, як його називають, трансформатор з нульовою послідовністю є обов'язковим елементом електричної безпеки у сучасних електричних мережах. Він призначен для захисту від ураження електричним струмом, який може виникнути в

Пристрій захисного відключення (ПЗВ) або, як його називають, трансформатор з нульовою послідовністю є обов'язковим елементом електричної безпеки у сучасних електричних мережах. Він призначен для захисту від ураження електричним струмом, який може виникнути внаслідок несправності електрообладнання чи потрапляння людини під напругу.

При виборі ПЗВ необхідно враховувати безліч факторів, таких як потужність мережі, тип і кількість споживачів, довжина лінії, напруга, частота і т.д. Також необхідно стежити за правильністю монтажу та підключення ПЗВ, щоб уникнути помилок та несправностей. Якщо вам необхідно встановити ПЗВ - подавайте заявку в додатку Domer, наші фахівці нададуть консультацію, відправлять вам попередній розрахунок вартості робіт прямо в додаток, при необхідності, підберуть та закуплять пристрій захисного відключення потрібного типу та моделі та погодять час візиту електрика Domer, який виконає його монтаж.

У цій статті розповімо про принцип роботи ПЗВ.

Принцип роботи ПЗВ заснований на виявленні різниці струмів між фазними та нейтральними провідниками електричної мережі. Як правило, ПЗВ встановлюється на початку ланцюга електроживлення, що дозволяє йому контролювати весь потік струму, що протікає через ланцюг.

ПЗВ складається з трансформатора струму, підсилювача сигналу, компаратора, захисного вимикача та реле. Коли струм, що протікає через фазний провідник, і струм, що протікає через нейтральний провідник, рівні, отже, електрична мережа перебуває у нормальному режимі роботи, і ПЗВ не спрацьовує.

Однак, якщо струм у фазному провіднику відрізняється від струму у нейтральному провіднику, це вказує на наявність витоку струму, наприклад через пошкоджену ізоляцію обладнання або тіло людини, яка потрапила під напругу. У цьому випадку ПЗВ виявляє різницю струмів і відправляє сигнал на компаратор.

Компаратор порівнює два сигнали і якщо різниця струмів перевищує встановлений поріг, він відправляє сигнал на захисний вимикач. Захисний вимикач спрацьовує та відключає електричний ланцюг, що запобігає виникненню ураження електричним струмом. Крім того, ПЗВ має реле, яке контролює роботу захисного вимикача та відключає його у разі несправності. Також ПЗВ має світлодіодний індикатор, який світиться у разі спрацьовування захисного вимикача.

На закінчення, принцип роботи ПЗВ заснований на виявленні різниці струмів між фазними та нейтральними провідниками електричної мережі. При виявленні витоку струму ПЗВ спрацьовує та відключає електричний ланцюг, що запобігає виникненню ураження електричним струмом. Установка ПЗВ є обов'язковою вимогою для забезпечення безпеки у житлових приміщеннях, на виробництві та інших місцях, де використовується електроустаткування.

Важливо, що ПЗВ не призначен для захисту від перевантажень та коротких замикань, для цього використовуються інші засоби захисту, такі як автоматичні вимикачі. ПЗВ захищає тільки від витоку струму і є додатковим заходом безпеки, який може врятувати життя у разі аварії.

В цілому, ПЗВ є незамінним елементом електричної безпеки, який дозволяє захистити від ураження електричним струмом. Правильний вибір та встановлення ПЗВ може врятувати життя та запобігти виникненню серйозних аварій. Для підбору та встановлення ПЗВ у квартирі чи будинку звертайтесь до компанії Domer!

0
0
0