Несправності в роботі автоматичних вимикачів у щитку – одна з ознак проблем в електрогосподарстві приміщення. Необхідно з'ясувати причину та вжити заходів для її усунення, щоб уникнути можливих пошкоджень обладнання, пожежі чи інших проблем, пов'язаних із ел

Несправності в роботі автоматичних вимикачів у щитку – одна з ознак проблем в електрогосподарстві приміщення. Необхідно з'ясувати причину та вжити заходів для її усунення, щоб уникнути можливих пошкоджень обладнання, пожежі чи інших проблем, пов'язаних із електропроводкою у квартирі чи будинку.

Якщо ви помітили, що автомати вибиває і вам необхідно провести діагностику та замінити автомат у щитку - подавайте заявку в додатку Domer, ми надамо консультацію, відправимо вам попередній розрахунок вартості робіт прямо у додаток, при необхідності, закупимо автоматичний вимикач потрібного типу та моделі та погодимо час візиту майстра-електрика Domer.

А в цій статті ми розповімо про популярні причини неправильної роботи автоматичних вимикачів та розглянемо їх типи.

Існує кілька типів автоматичних вимикачів, які використовуються для захисту електричних систем та обладнання. Виділимо основні за способом спрацьовування:

  • Автоматичний вимикач - це найпоширеніший тип автоматичного вимикача, який використовується у квартирах, будинках, промислових та комерційних приміщеннях. Він може бути одно-, двополюсним, однофазним або трифазним і спрацьовує при виникненні короткого замикання ланцюга.
  • Пристрій захисного відключення (ПЗВ) – спрацьовує при виникненні витоків струмів, працюючи за принципом контролю струму, що проходить через електричний ланцюг. Якщо струм перевищує встановлений поріг, то ПЗВ швидко відключає електричний ланцюг, запобігаючи можливій небезпеці.
  • Диференційний автомат (дифавтомат) - виконує функції автоматичного вимикача та ПЗВ одночасно.

Перерахуємо основні причини спрацьовування автомата у щитку:

    Перевантаження: коли електричний струм у ланцюзі перевищує номінальне значення автомата, він може вимкнутись, щоб запобігти пошкодженню обладнання або пожежі. Це може статися, наприклад, якщо в ланцюг підключено занадто багато пристроїв, які споживають більше енергії, ніж допустимо для автомата.

  • Коротке замикання: якщо електричний струм у ланцюгу зростає до дуже високого значення через коротке замикання, автоматичний вимикач може вимкнутись, щоб запобігти можливій пожежі або пошкодженню обладнання.
  • Несправність в обладнанні: якщо обладнання, яке підключене до ланцюга, має несправність, наприклад, електричний мотор споживає занадто багато енергії або має обрив в обмотці, це може призвести до перевантаження та викликати вибивання автомата.
  • Несправність у автоматичному вимикачі: автоматичний вимикач може вимикатися через проблеми в його конструкції або зношуванні, наприклад, через окислення або пошкодження контактів.

Насамкінець, важлива інформація - при відключенні автоматів у щитку необхідно пам'ятати про одну особливість - не можна блокувати їх включеними! Якщо вибиває автомат, це свідчить про те, що в мережі відбулося коротке замикання або перевантаження. Якщо автомат заблокувати увімкненому положенні, це може призвести до пожежі та пожежі!

Щоб правильно підібрати та встановити оптимальний комплект автоматів для вашого будинку, подавайте заявку у додатку Domer, наші спеціалісти-електрики зберуть будь-які типи щитів та встановлять автомати відповідно до правил.

0
0
0