Установка раковини або умивальника виконується у фінальній стадії ремонту санвузла, і за наявності базових навичок ремонту та набору інструментів не є складним завданням. Нижче розглянемо основні кроки встановлення даного виду сантехніки: Правильна висота р

Установка раковини або умивальника виконується у фінальній стадії ремонту санвузла, і за наявності базових навичок ремонту та набору інструментів не є складним завданням. Нижче розглянемо основні кроки встановлення даного виду сантехніки:

Правильна висота раковини

Зазвичай раковини встановлюють на висоті від 80 до 90 см від підлоги. Це середня висота, яка зручна для більшості людей. Однак при виборі конкретної висоти варто враховувати індивідуальні особливості користувачів ванної кімнати.

Встановлення умивальника на тумбу

Установка умивальника на тумбу - це один з найпоширеніших способів встановлення умивальника у ванній кімнаті. Процес встановлення умивальника на тумбу може відрізнятися залежно від конкретної моделі тумби та умивальника, тому рекомендується дотримуватись інструкцій, що додаються до кожного пристрою. Загалом процес установки умивальника на тумбу може бути описаний наступним чином:

 1. Зберіть тумбу за схемою складання, що йде з нею в комплекті
 2. Встановіть на раковину змішувач і, за допомогою прокладки шайби та гайки, закріпіть його з нижньої сторони раковини.
 3. Зберіть сифон і змонтуйте його на раковину
 4. Посуньте тумбу на місце монтажу і встановіть на неї раковину, переконавшись, що тумба не заважає комутації шлангів подачі води і зливу.
 5. Закріпіть конструкцію до стіни анкерами, просвердливши стіну і кахель, або приклейте силіконом.
 6. З'єднайте змішувач з водопроводом гнучкими шлангами, а сифон з каналізацією.
 7. Увімкніть воду та проведіть перевірку на герметичність та відсутність протікання.

Встановлення раковини на кронштейни

Встановлення раковини на кронштейни є одним із найпростіших і найдешевших способів встановлення раковини у ванній кімнаті чи туалеті. Цей спосіб чудово підходить для тих, хто хоче швидко встановити раковину без використання спеціальних інструментів та великих витрат.

 1. Визначте місце встановлення раковини на стіні. Переконайтеся, що на цьому місці немає труб і кабелів, які можуть пошкодитися під час встановлення раковини.
 2. Встановіть кронштейни на стіну, використовуючи дриль, гайкові ключі та викрутки. Перед встановленням кронштейнів переконайтеся, що вони розташовані на одному рівні та знаходяться на потрібній відстані один від одного.
 3. Прикріпіть раковину до кронштейнів, використовуючи гвинти, які зазвичай поставляються разом з кронштейнами.
 4. Перевірте, що раковина знаходиться на потрібній висоті та на одному рівні. Якщо раковина похитується, підкладайте додаткові прокладки ущільнювача, щоб виправити цю проблему.
 5. Підключіть водопровідні труби до раковини, використовуючи гнучкі шланги.
 6. Перевірте, що раковина працює правильно і немає протікання.

Встановлення раковини на п'єдестал

Раковини з п'єдесталом зазвичай називають «тюльпанами» за схожу форму. При установці такого типу раковини підлога у ванній кімнаті повинна бути максимально рівною, щоб уникнути перекосу раковини на п'єдесталі:

 1. Визначте місце встановлення раковини на стіні. Переконайтеся, що на цьому місці немає труб і кабелів, які можуть пошкодитися під час встановлення раковини.
 2. Проведіть розмітку, використовуючи рівень, щоб переконатися, що конструкція точно буде рівною.
 3. Просвердліть отвори в стіні, промажте їх клеєм і забийте розпірні дюбелі.
 4. Встановіть гвинти-саморізи в готові отвори і надягніть на них раковину.
 5. Встановіть п'єдестал так, щоб отвір зливу раковини розташовувався точно по центру.
 6. Надягніть прокладки на саморізи і не сильно затягуючи гайки, прикрутіть конструкцію до стіни.
 7. Увімкніть воду та проведіть перевірку на герметичність та відсутність протікання.

Хоча встановлення раковини може здатися досить простим завданням, необхідно враховувати кілька важливих факторів, щоб переконатися, що раковина встановлена правильно та безпечно. Якщо вам необхідно встановити раковину у себе в санвузлі або мийку в кухні і ви не хочете займатися монтажем самостійно - подавайте заявку у додатку Domer! Наші фахівці уточнять деталі та складуть кошторис на роботи, а сантехніки компанії Domer зроблять оперативний монтаж раковини будь-якого типу та нададуть гарантію на виконані роботи.

0
0
0