Купівля і встановлення електричного водонагрівача дозволяє не залежати від централізованої подачі гарячої води в квартирі чи будинку. Але на етапі вибору слід враховувати, що експлуатаційні характеристики бойлера в значній мірі залежать від особливостей його розміщення всередині приміщення, а неправильний монтаж і підключення можуть призвести до некоректної роботи обладнання або, наприклад, до довгої подачі води у змішувач. В даній статті ми дамо рекомендації, пов’язані з вибором самого нагрівача і місця для установки бойлера в приміщенні.
Різновиди форм
За типом монтажа розрізняють настінні та підлогові бойлери. Підлогові водонагрівачі в обсязі перевершують настінні і мають місткість баку до 300 літрів, що є їхньою основною перевагою для встановлення в приватних будинках, на дачах і т. п. Для гарячого водопостачання квартир підійде бойлер із настінним варіантом кріплення, а широкий асортимент обсягів і форм (прямокутна, циліндрична, slim), із можливістю як горизонтальної, так і вертикальної установки, дозволяє підібрати пристрій, який вдало впишеться в будь-яке приміщення. Компактний же водонагрівач під мийку може мати як настінне кріплення, так і встановлюватися на підлогу.
Типи тенів
Визначившись із формою і обсягом пристрою, зверніть увагу на тип встановленого в ньому тену. Справа в тому, що вид нагрівального елементу безпосередньо вплине на подальше обслуговування водонагрівача. Пристрої з «мокрим» теном швидше нагрівають воду і коштують дешевше, але через накип, який швидко утворюється, частіше виходять з ладу і споживають більше електроенергії. Бойлер з «сухим» теном не вимогливий до води, має більшу енергоефективність і менше, порівняно із моделями з «мокрим» теном, схильний до поломок. Але, у випадку ремонту вартість деталей буде вищою, оскільки вони виготовляються під кожну модель окремо.
Місце монтажу
Якщо місце монтажу водонагрівача не було підготовлено заздалегідь на стадії первинного ремонту і встановити бойлер необхідно у вже відремонтованому приміщенні, варто дотримуватися наступних загальних правил:
- Стіна, на яку планується монтаж бойлера, повинна бути несучою, а місце кріплення - максимально близьким до розводки водних комунікацій;
- Біля місця установки повинна бути облаштована розетка для роботи пристрою з прямим підключенням, оскільки підключення через мережевий подовжувач у ряді випадків може бути небезпечним;
- Також не буде зайвим встановити редуктор тиску води, який знизить тиск в системі до 3-4 атмосфер, прийнятних для бойлера, а також захистить обладнання від гідроударів;
- Близькість і можливість підключення до каналізації дозволить уникнути проблем із виведенням води з клапанів і накопичувальної ємності бойлера;
- Монтувати водонагрівач рекомендується якомога вище і з запасом вільного простору, щоб не заважати проходу і мати можливість обслуговувати і ремонтувати пристрій без демонтажу конструкції.
Спеціалісти Domer допоможуть Вам підібрати водонагрівач, який оптимально підходить під Ваші потреби, запропонують раціональні рішення його розміщення, враховуючи особливості приміщення (над унітазом, над пральною машинкою, над ванною, під раковиною, в ниші і т.п.), виконають підведення комунікацій і монтаж будь-якої складності.